Szanowni Państwo,
Zapraszamy na studia podyplomowe.
Przebieg i organizacja studiów
- studia trwające 2 semestry
- program studiów obejmuje 285 godzin oraz praktykę zawodową
- realizowane w 12 miesięcy
- zajęcia realizowane są w trybie niestacjonarnym w piątki od 16:30 do 20:30 oraz w soboty od 09:00 do 17:30
- absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych z zakresu Zintegrowana profilaktyka uzależnień i społecznych zachowań ryzykownych
Cel
Celem studiów ZINTEGROWANA PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ I SPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RYZYKOWNYCH jest uzyskanie wiedzy i kompetencji w obszarze zintegrowanych działań profilaktycznych. Słuchacze maja szansę na zdobycie umiejętności praktycznych obejmujących: tworzenie i realizację programów profilaktycznych oraz zastosowanie adekwatnych metod i technik pracy treningowo-warsztatowej w odniesieniu do zachowań ryzykownych. Studia dają możliwość gruntownego poszerzenia wiedzy z zakresu: mechanizmów uzależnień behawioralnych, współczesnych problemów z substancjami psychoaktywnymi, a także pracy profilaktycznej z wszelkimi dysfunkcjami i patologicznymi zjawiskami społecznymi w płaszczyźnie psychospołecznej.
Adresaci
Studia skierowane są do pedagogów, nauczycieli, psychologów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny, kuratorów sądowych, policjantów, strażników miejskich oraz osób posiadających wykształcenie wyższe, których celem jest zdobycie kompetencji i zwiększenie osobistych możliwości w pracy profilaktycznej. Przeznaczone są również dla osób, pracujących z grupami ryzyka, bądź pragnących poszerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętej pozytywnej profilaktyki i jej zastosowań praktycznych
Korzyści:
- Studia dają możliwości dogłębnego zapoznania się z pracą profilaktyczną w obszarze społecznych zachowań ryzykownych.
- Nastawione są na zdobycie praktycznych umiejętności słuchaczy oraz uzyskanie niezbędnej wiedzy w zakresie szeroko pojętej patologii społecznej.
- Uczą specyfiki pracy warsztatowej oraz konstruowania profesjonalnych programów profilaktycznych opartych o zasoby osobiste i czynniki chroniące.
- Dużym atutem jest współpraca z Łódzką Akademią Profilaktyki Społecznej oraz specjalistami z wielu dziedzin wspierających skuteczną profilaktykę.
- Program nastawiony jest również na umiejętne zastosowanie profilaktycznych programów pozytywnych w różnych placówkach i grupach odbiorców, gdzie głównymi problemami są miedzy innymi agresja, przemoc czy uzależnienia.
- Umiejętności nabyte w toku realizacji studiów pozwolą na samodzielne podejmowanie czynności profilaktycznych , odpowiednie zdiagnozowanie sytuacji oraz ustalenie stanu prawno- karnego w danym obszarze zaburzeń.
Program kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz certyfikatem kompetencji profilaktycznych, wydanym przez Łódzką Akademię Profilaktyki Społecznej.
Warunki ukończenia studiów podyplomowych
- uczestnictwo w zajęciach programowych
- zdanie egzaminów przewidzianych programem
- egzamin końcowy
- wniesienie wymaganych opłat
Wymagane dokumenty
- podpisana kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
- formularz zgłoszeniowy
- kserokopia dowodu osobisteg0
Opłaty:
Cena za całość szkolenia: 2700,00zł
Możliwość zapłaty w III ratach za semestr
Płatność przed rozpoczęciem semestru.
Kontakt
Galicyjska Fundacja „Wsparcie, Integracja, Rozwój”
30-091 Kraków, ul. Bronowicka 73,
e-mail: godn@gce.krakow.pl tel.: 730 039 431, 516 011 002
tel/ fax: 12-637 09 04, sekretariat: 12-638 47 92