„Wszystko jest możliwe”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.
Termin realizacji: 01.01.2018 – 31.12.2019
Projekt skierowany do:
OSÓB W WIEKU AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ OD 18 DO 65 LAT:
- zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, z różnymi rodzajami uzależnień (alkohol, hazard, Internet, zakupy, jedzenie) – poddających się terapii lub po jej zakończeniu, pozostających w abstynencji;
- zamieszkujących, uczących się na terenie Miasta Krakowa i powiatu krakowskiego;
- niepracujących (bezrobotne lub bierne zawodowo);
Dodatkowo preferowani Kandydaci:
- bez wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych;
- o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
z niepełnosprawnością sprzężoną; - korzystające z pomocy żywnościowej.
Celem udziału w projekcie jest aktywne włączenie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprzez poprawę oraz wzmocnienie ich szans na zatrudnienie, wzrost aktywności społeczno-zawodowej, ukierunkowany na zmniejszenie wykluczenia społecznego, zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Osiągnięcie celu głównego nastąpi poprzez objęcie uczestników kompleksowym programem na rzecz aktywizacji społ. i zawodowej realizowanym na podstawie identyfikacji indywid. potrzeb oraz potencjałów uczestnika i w oparciu o ścieżkę reintegracji stworzoną indywidualnie dla każdej osoby. Opracowany program obejmuje usługi aktywnej integracji o charakterze społecznym, edukacyjnym, zawodowym zawierające instrumenty odpowiadające na indywidualne potrzeby m.in.:
– opracowanie indywidualnej ścieżki reintegracji
– aktywna integracja społeczna (warsztaty rozwoju os, edukacji ekon., z seksuologiem)
– aktywna integracja edukacyjna (szkolenia zaw.)
– aktywna integracja zawodowa (staże zaw.)
– poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy
Gł. rezultaty: min. 18 UP (min.22% – kryt.oblig) znajdzie zatrudnienie po zakończeniu udziału w proj. Proj. zakłada osiągnięcie wskaźnika efektywności społ.-zatrudnieniowej na poziomie 56%, w tym poziom efektywności zatrudnieniowej 22% (kryt. obligatoryjne).
Projekt będzie realizowany zg. z zasadą równości szans K i M oraz niedyskryminacji w tym dostępności dla os. niepełnosp.