Szanowni Państwo,
Zapraszamy na studia podyplomowe.
Realizacja: Kraków, Rzeszów
Studia podyplomowe Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową – surdopedagogika mają charakter kwalifikacyjny – nadają kwalifikacje
w zakresie pedagogiki specjalnej i przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. 2017, poz. 1575) oraz Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r.w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019, poz. 1450).
Przebieg i organizacja studiów
- studia kwalifikacyjne, trwające 3 semestry
- 450 godzin zajęć oraz 180 godzin praktyk dla nauczycieli
- 390 godzin zajęć i 120 godzin praktyk dla pedagogów specjalnych
- zajęcia realizowane są w trybie niestacjonarnym, w piątki po południu i soboty średnio co dwa tygodnie
Cele kształcenia
Celem studiów jest wyposażenie słuchacza w wiedzę psychologiczno-pedagogiczną oraz umiejętności niezbędne do pracy opiekuńczo-wychowawczej, dydaktycznej i terapeutycznej z osobami z dysfunkcją w obrębie analizatora słuchowego. Studia obejmują przedmioty pozwalające zgłębić wiedzą na temat teoretycznych podstaw kształcenia osób
o specjalnych potrzebach edukacyjnych, ale przede wszystkim koncentrują się na rozwijaniu praktycznych umiejętności działania rewalidacyjnego w obszarze kształcenia specjalnego i konstruowania indywidualnej ścieżki rozwoju dla osób niesłyszących i słabosłyszących.
Adresat studiów
Studia podyplomowe w zakresie surdopedagogiki adresowane są do specjalistów – pedagogów, którzy ukończyli co najmniej studia wyższe pierwszego stopnia, a w szczególności do nauczycieli wszystkich przedmiotów ze wszystkich typów szkół (specjalnych, integracyjnych, ogólnodostępnych), wychowawców zatrudnionych w internatach, nauczycieli przedszkoli, pedagogów szkolnych, logopedów, nauczycieli akademickich pracujących z niesłyszącymi i słabo słyszącymi studentami oraz osób posiadających przygotowanie pedagogiczne, zainteresowanych problematyką surdopedagogiki.
Sylwetka absolwenta
Absolwenci zdobędą kwalifikacji do pracy diagnostycznej, edukacyjno – terapeutycznej
z dzieckiem z wadą słuchu: nauczycielom przedszkoli, nauczycielom wszystkich przedmiotów ze wszystkich typów szkół kształcących dzieci i młodzież z uszkodzonym słuchem (specjalnych i integracyjnych, masowych), wychowawcom zatrudnionym w internatach, placówkach, logopedom, psychologom i pedagogom szkolnym oraz pedagogom w poradniach specjalistycznych, w tym poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Uczestnicy studiów poszerzą swoje kompetencje zawodowe o umiejętność dostosowania wymagań edukacyjnych do specjalnych potrzeb ucznia z niepełnosprawnością słuchową.
Warunki ukończenia studiów podyplomowych
- uczestnictwo w zajęciach programowych
- zdanie egzaminów przewidzianych programem
- egzamin końcowy
- wniesienie wymaganych opłat
Wymagane dokumenty
- podpisana kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
- formularz zgłoszeniowy
- potwierdzenie przygotowania pedagogicznego
Opłaty
Cena za całość szkolenia – 3 600,00 zł
Możliwość zapłaty w III ratach
Płatność przed rozpoczęciem semestru.
Kontakt
Galicyjska Fundacja „Wsparcie, Integracja, Rozwój”
30-091 Kraków, ul. Bronowicka 73,
e-mail: godn@gce.krakow.pl tel.: 730 039 431, 516 011 002
tel/ fax: 12-637 09 04, sekretariat: 12-638 47 92